Osteopatia

Osteopatia to nie tylko skuteczna terapia poprzez dotyk, to także nauka i filozofia, sposób rozumienia struktur i funkcji w ciele jako całości, sztuka leczenia, która idealnie uzupełnia medycynę klasyczną.

Osteopata wykorzystuje techniki terapii manualnej, opiera się na holistycznym i indywidualnym podejściu do człowieka.  Co ważne, specjalista podczas pracy szuka przyczyny problemu i bierze pod uwagę ogólną kondycję ciała. Celem terapii jest pobudzenie mechanizmów autoregulacyjnych i samonaprawczych w naszym organizmie.

 

Terapeuta bazuje na celowanym wywiadzie i badaniu, gdzie wykorzystuje tylko swoje ręce, które służą do diagnostyki i terapii jednocześnie. Ponadto osteopata poszukuje przede wszystkim zdrowia w ciele człowieka i stymuluje organizm do samozdrowienia, uwalniając tym samym ciało od napięć. Należy pamiętać, że bóle które nam dokuczają oraz obszar ich występowania nie zawsze określają problem w danym miejscu, a mogą być jedynie manifestacją innego problemu zlokalizowanego w innym obszarze ciała.

 

Kiedy warto zgłosić się na konsultację? 

Jeżeli cierpisz na:

– migreny i przewlekłe bóle głowy,

– stany pourazowe i przeciążenia,

– bóle kręgosłupa, stawów, 

-kontuzje,

– osłabienie odporności,

– nieprawidłowe funkcjonowanie narządów i układów,

– problemy związane ze stawem skroniowo- żuchwowym,

– astmę lub inne przewlekłe choroby układu oddechowego.

 

 

SPECJALIŚCI:

mgr Piotr Górecki – fizjoterapeuta, osteopata 

 

Umów się na wizytę! Osteopata Poznań

Zadzwoń:  533 677 877

Napisz: biuro@salveo-poznan.pl

Zapraszamy ! 

Zadzwoń!